Zájezdy a výlety za potápěním

  Náměty na výlety , informace o nich, či přihlášení 

volejte Michala na mobil 773 944 806 nebo pište na e-mail: blackjn@seznam.cz                          


ROK 2014


 Expedice L'Estartit 2014       Španělsko - pobřeží Costa Brava

 

  

                                        letáček     najdete zde..                           fotografie minula  najdete zde..

 

ROK 2010


 Expedice L'Estartit 2010       Španělsko - pobřeží Costa Brava

 

Letovisko L ´Estartit leží cca 80 km od francouzských hranic. , jde o velmi oblíbené a vyhledávané letovisko. Městečku dominují zejména ostrovy Islas Medes, které byly vyhlášeny za největší podmořskou rezervaci ve Středozemním moři. Také hora Roca Maura, která je cílem mnoha turistů. L´Estartit nabízí vše ke strávení aktivní i pasivní dovolené.

 

Termín : 3.9.2010 – 12.9.2010

 

Předpokládaná  super cena  5500,-Kč

 

                                            letáček     najdete zde..                           fotografie z loňska  najdete zde..

 

 

Ubytování: Apartmánový hotel Rancho, který leží téměř v centru L´Estartitu, necelých 100 m od dlouhé písčité pláže. Součástí hotelu je zahrada, bazén a brouzdaliště pro děti, denní restaurace a večerní bar s diskotékou. Apartmány mají plně vybavenou kuchyňku, obývací pokoj s rozkládací pohovkou, koupelnu s WC a balkón či terasu. Klienti si provádějí úklid sami. Z toho důvodů je vybírána kauce 500,- Kč/apt., která vám bude vrácena po předání uklizeného apartmánu v den odjezdu

 

Stravování:  vlastní.

 

Potápění: cena za ponor cca 28 EU v roce 2009 jsme platili pouze 20EU (v ponoru je hrazená láhev, olova, vzduch, vstup do rezervace Islas Medes, loď), ostatní věci na potápění s sebou, nebo možnost zapůjčení na místě,  nebo u nás na lomu

 

V ceně: autobusová doprava, ubytování v apartmánu

 

Pro zájemce nutno zaplatit zálohu 2 800,- Kč (na lomu v Jesenném)

 

Další Info:  Zdeněk Miller 602 433 451

                Slávek Zítek   602 180 020

Do Španělska odjíždíme autobusem vždy v pátek dopoledne po trase Jablonec, Praha, Plzeň, Rozvadov, Německo, Francie, Španělsko - L´Estarit, kde jsme v sobotu dopoledne. Následuje ubytování v hotelu, během odpoledne navštívíme potápěčskou bázi, kde máme zamluvené potápění. Vše si potvrdíme a hlavně se přivítáme, nicméně také si napíšeme ponory. Následuje odpočinek. Další den (neděle) již potápíme, na první ponor pro naše věci přijede auto, v dalších dnech potápění probíhá tak, že pěšky dojdeme do přístavu, kde sídlí potápěčská báze. Zde si naložíme věci na připravené auto a to nám je doveze k lodi s výtahem, kde jsou i lahve. Na pokyn kapitána lodě vše přeložíme na loď a za jízdy směr ostrovy Medes se ustrojíme a připravíme na ponor. Po zakotvení následuje brífink a ponor, potom cesta zpět a uložení věcí na bázi. Ponory jsou obvykle v 9:00, v 11:00, 16:00 a noční.

Cena za ponor kolem 30 euro (záleží na dni v týdnu a sezóně), pro nás vychází cca 21 euro. Za divemastera (pro P* a OWD) je příplatek.

Kromě potápění jsou možné výlety v okolí (zejména hora nad městečkem – Roca Maura), půjčení kol, auta, motorky, návštěva místních hospůdek a poznávání místních specialit (např. paella) nebo výlet autobusem do Barcelony.

Zájezd je vhodný i pro nepotápěče, rodiny s dětmi, protože ve vzdálenosti 100 metrů od hotelu je již písečná pláž a moře. Součástí hotelu je bazén a dětské brouzdaliště, bar s diskotékou, pokoje jso

u apartmánového typu s plně vybavenou kuchyní. V ceně ubytování je ložní prádlo, spotřebované energie, není závěrečný úklid.

Vše záleží na domluvě a partě, která jede.


Archiv- aneb kam jste s námi mohli v minulosti cestovat


 Víkendové potápění v Německu   v termínu: 5.- 6.4.2008

 

Plánované lokality: Luise, Prelle, Haustein

 

Celovíkendové potápění na německých lomech v okolí Drážďan. Tyto lomy jsou známy svojí dobrou viditelností, možností hloubkových ponorů (některé jsou hluboké až 70 metrů) i dobrým zarybněním a zbytky těžební techniky. Odjezd je plánován na sobotu ráno přímo z Jesenného a návrat v neděli v odpoledních hodinách. Plánovány jsou celkem 4 ponory na níže uvedených lokalitách (v případě nepříznivých viditelnostních podmínek, budou operativně vybrány jiné lomy v okolí). Ubytování je zajištěno přímo v místě na potápěčské základně (spacáky s sebou), která je velmi dobře vybavena a to nejen potápěčsky, tak ale i dalším zázemím (k dispozici lednice, kuchyňka, venkovní gril,…).

 

 

Předpokládané náklady na výlet jsou 2.200,- Kč. V ceně je započítáno: 4 ponory, foukání lahví, služby Divemastera, ubytování se snídaní a večerní grilování. Cena nezahrnuje dopravu (bude domluveno individuálně, kdo vezme auto) a pojištění.

 

lokalita  Luise

Jedná se o poměrně velký lom s maximální hloubkou 30 metrů, ponory, které zde budeme absolvovat však budou s průměrnou hloubkou okolo 10 metrů. V této hloubce je totiž lom nejzajímavější. Uvidíte zde zatopený les, kterým budete proplouvat, množství vysokých řas i spoustu ryb. Setkat se zde můžete například se štikou, kaprem, línem a dalšími rybami  

 

 

lokalita Haustein

Lom s maximální hloubkou 33 metrů je zajímavý hlavně množstvím zatopené těžební techniky (důlní vozíky, lana,…). Jedná se o poměrně tmavý lom a světlo je více než vhodné. Ponorem na tomto lomu naše víkendové potápění po Německu zakončíme.

 

lokalita  Prelle

Jeden z hlubších lomů s maximální hloubkou 46 metrů, potápění je však možné z důvodu bezpečnostních limitů maximálně do hloubky 40 metrů (nutná minimální kvalifikace AOWD). Ponor zde bude probíhat podle kvalifikací zúčastněných potápěčů, skupina s minimální kvalifikací AOWD se půjde kouknout na vrak osmi metrové lodi, který leží v hloubce 25 metrů. Od vraku se pak půjdeme kouknout do 40-ti metrů. POZOR, PRO TENTO PONOR JE NUTNÉ SVĚTLO!!! Druhá skupina obeplave lom v hloubce přibližně 10 metrů, kde bude moct pozorovat velké množství okounů a při troše štěstí i velkou štiku.

 

Více informací a přihlášky

 

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 

Výlet na Leštinku  v termínu: 26.-27.4.2008

 

Plánované lokality: Leštinka, Jesenný

 

Výlet na jeden z nejznámějších českých lomů Leštinku. Lom je proslulý svou dobrou viditelností a bohatým zarybněním. Odjezd je plánován na sobotu ráno přímo z Jesenného a večer zpět návrat do Jesenného, kde pro nás bude připravena velká grilovačka u které náš výlet pěkně vyhodnotíme a prohlídneme nafocené snímky. Přenocování je zajištěno na základně v Jesenném a v neděli zde účastníci výletu mají celý den ponory zdarma. Na Leštince jsou plánovány 2 ponory. Při nich budete moci spatřit štiky, kapry, koikapry, candáty, jesetery, sumce a mnohé další ryby. K vidění je zde také keson ukotvený v hloubce 22 metrů. Maximální hloubka lomu je 26 metrů.

 

Předpokládané náklady na výlet jsou 990,- Kč. V ceně je započítáno: 2 ponory na Leštince, 1x foukání lahví, služby Divemastera, ubytování v Jesenném a velké večerní grilování. Cena nezahrnuje dopravu (bude domluveno individuálně, kdo vezme auto) a pojištění.

 

Více informací a přihlášky

 

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 


Prodloužený víkend v Chorvatsku  v termínu: 7.-11.5.2008

 

Plánované lokality: bude upřesněno

 

Na druhý květnový víkend plánujeme prodloužený potápěčský víkend v Chorvatsku. Odjezd 7.5. v odpoledních hodinách, ve čtvrtek 8.5. je v ČR státní svátek, stačí si tedy vzít pouze jeden den dovolené na pátek 9.5. návrat do ČR je plánován na nedělní podvečer. Potápět v Chorvatsku se budeme tedy celkem 3 dny. Na každý den jsou plánovány 2 denní ponory + pro zájemce možnost nočního ponoru. 

 

Lokalita a plánované náklady budou upřesněny podle počtu účastníků.

 

 

Více informací a přihlášky

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 


Výlet na lomy Eckartsberg a Kristýna         v termínu: 17.5.2008

Plánované lokality: Eckartsberg (lom poblíž Žitavy), Kristýna (lom u Hrádku nad Nisou)

Jednodenní výlet, při kterém zvládneme potápění ve dvou státech a projedeme tři státy! Na jeden den, slušná práce! :o)) Oba lomy patří k těm méně známým potápěčským lokalitám, mají však rozhodně svoje kouzlo a návštěvníků mají co nabídnout. Odjezd je plánován na sobotu ráno přímo z Jesenného, návrat v odpoledních hodinách.


Předpokládané náklady na výlet jsou 590,- Kč. V ceně je započítáno: 1 ponor Eckartsberg, 1 ponor Kristýna, foukání lahví, služby Divemastera. Cena nezahrnuje dopravu (bude domluveno individuálně, kdo vezme auto) a pojištění.
 

 

Více informací a přihlášky
 

Michal Černý
Tel.: 606 77 60 30
michal.cerny@upc.cz

 

Eckartsberg
Původně čedičový lom na okraji německé Žitavy. Lom je poměrně hodně zarybněn, určitě se zde setkáme s obrovskými kapry, kteří jsou tak krotcí, že vám jdou až na dosah ruky a loudí po vás něco k snědku. Mimo kaprů zde můžeme potkat štiky a sumce, kteří se schovávají v hustém porostu podvodních rostlin. Mimo ryb jsou v lomu umístěny i dva vraky aut. Lom má maximální hloubku 17 metrů, pod 10 metrů však bývá velmi špatná viditelnost a prakticky tam nemá smysl lézt, což však samozřejmě vůbec nebrání pozorování ryb, které se drží výše.


Kristýna
Lom s maximální hloubkou 37 metrů je v sezóně hojně využíván ke koupání. Náš ponor však bude probíhat podél hráze v hloubce do 10-ti metrů, v této hloubce je toho totiž nejvíce k vidění. Je zde zatopený les, kterým se budeme doslova proplétat, díky všudy přítomným rybářům je mezi stromy nataháno spousta utržených vlasců, do kterých se můžete lehce zamotat, je tedy potřeba mít potápěčský nůž. Na co se na této lokalitě můžete určitě těšit jsou úhoři, těch během ponoru uvidíme několik desítek. Pokud budeme mít trošku štěstí, uvidíme i pána lomu, obrovského sumce, který měří přes dva metry!!!

 


Safari po českých lomech  v termínu: 31.5.-1.6.2008

 

Plánované lokality: budou zvoleny dle aktuální viditelnostních podmínek


Víkendový výlet po českých lomech, při kterém navštívíme 3-4 různé lomy a na každém uděláme jeden až dva ponory.

Předpokládané náklady na výlet budou upřesněny podle vybraných lokalit.

 

Více informací a přihlášky

 

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 


Výlet na Horku    v termínu: 7.6.2008

 

Plánované lokality: Horka (Německo)


Výlet na jeden z nejoblíbenějších německých lomů v oblasti Drážďan. Lom je známý hlavně svou vynikající viditelností (běžně je zde viditelnost přes 10 metrů). Lom má maximální hloubku 30 metrů, účastníci výletu si zde budou moci udělat přípravu na specializaci DEEP DIVER. Kurz pak bude pokračovat o dalším víkendu v Jesenném. Lom není sice moc zarybněn, ale přesto je tady toho hodně k vidění. Například zatopený les, budka střelmistra a pokud budete mít štěstí, můžete se zde setkat dokonce se speciálním druhem sladkovodního žraloka (žralok laminátový)!!! Na této lokalitě uskutečníme celkem dva ponory. Odjezd je plánován na sobotu ráno přímo z Jesenného, návrat v odpoledních hodinách.

Předpokládané náklady na výlet jsou 690,- Kč. V ceně je započítáno: 2 ponory, foukání lahví, služby Divemastera. Cena nezahrnuje dopravu (bude domluveno individuálně, kdo vezme auto) a pojištění.
 

Více informací a přihlášky

 

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 


Výlet do Polska a severní Moravu   v termínu: 4.-6.7. 2008

 

 

Plánované lokality: Gródek (Polsko), Svobodné Heřmanice

Celovíkendový výlet, při kterém navštívíme jeden vyjímečný lom v Polsku poblíž Katovic a lom ve Svobodných Heřmanicích u Opavy. Odjezd je plánován na páteční podvečer (přespávat se bude někde poblíž Ostravy), tak abychom ráno byly na lomu Gródek. Návrat je plánován na nedělní podvečer.


Předpokládané náklady na výlet budou upřesněny podle počtu účastníků a míst, kde budeme spát.

V plánu jsou dva ponory na lomu Gródek a jeden ponor na Svobodných Heřmanicích.
 

lokalita Gródek
Jedná se o vyjímečnou lokalitu, která vznikla poměrně nedávno tím, že těžební společnost neplatila účty za elektrickou energii. Ta jim byla tedy odstřihnuta a celá lokalita byla přes noc zaplavena. Pod vodou zůstalo veškeré těžební vybavení včetně dvou obřích velkorypadel. Na lomu bývá velmi dobrá viditelnost (5-10 metrů), takže je možné si bagry i ostatní věci velmi dobře prohlédnout. Ponor na této lokalitě je tedy jedinečným zážitkem. Maximální hloubka lomu je 18 metrů.

lokalita Svobodné Heřmanice
Jedná se o břidlicový lom, dlouhý asi 500 metrů a široký 30 – 70 metrů. Lom má „véčkový“ profil a jeho maximální hloubka je 36 metrů. Lom je po celý rok poměrně čistý (viditelnost 5-10 metrů), ale velmi chladný. Pod vodou kromě ryb uvidíte také vrak automobilu, obrovský keson, studnu nebo truhlu s pokladem. Jedná se o fyzicky poměrně náročný ponor, proto zde také budeme v neděli dělat již pouze jeden.
 

Více informací a přihlášky

 

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 


Výlet na Borek v termínu: 9.- 10.8. 2008

 

Plánované lokality: Borek, Jesenný

 

Výlet na jeden z nejznámějších českých lomů Borek. Lom je známý hlavně množstvím potopených atrakcí. Pod vodou je zde v vidění například vrtulník MI-2, kloubový autobus, ponorka Stejskalnik nebo vrak auta Wartburg. Odjezd je plánován na sobotu ráno přímo z Jesenného a večer zpět návrat do Jesenného, kde pro nás bude připravena velká grilovačka u které náš výlet pěkně vyhodnotíme a prohlídneme nafocené snímky. Přenocování je zajištěno na základně v Jesenném a v neděli zde účastníci výletu mají celý den ponory zdarma. Na Borku jsou plánovány 2 ponory. Maximální hloubka lomu je 31 metrů.


Předpokládané náklady na výlet jsou 990,- Kč. V ceně je započítáno: 2 ponory na Borku, 1x foukání lahví, služby Divemastera, ubytování v Jesenném a velké večerní grilování. Cena nezahrnuje dopravu (bude domluveno individuálně, kdo vezme auto) a pojištění.

Více informací

a přihlášky

 

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 


 Víkendové potápění v Německu   v termínu: 30.- 31.8. 2008

 

Plánované lokality: Luise, Prelle, Haustein

 

Celovíkendové potápění na německých lomech v okolí Drážďan. Tyto lomy jsou známy svojí dobrou viditelností, možností hloubkových ponorů (některé jsou hluboké až 70 metrů) i dobrým zarybněním a zbytky těžební techniky. Odjezd je plánován na sobotu ráno přímo z Jesenného a návrat v neděli v odpoledních hodinách. Plánovány jsou celkem 4 ponory na níže uvedených lokalitách (v případě nepříznivých viditelnostních podmínek, budou operativně vybrány jiné lomy v okolí). Ubytování je zajištěno přímo v místě na potápěčské základně (spacáky s sebou), která je velmi dobře vybavena a to nejen potápěčsky, tak ale i dalším zázemím (k dispozici lednice, kuchyňka, venkovní gril,…).

 

 

Předpokládané náklady na výlet jsou 2.200,- Kč. V ceně je započítáno: 4 ponory, foukání lahví, služby Divemastera, ubytování se snídaní a večerní grilování. Cena nezahrnuje dopravu (bude domluveno individuálně, kdo vezme auto) a pojištění.

 

lokalita  Luise

Jedná se o poměrně velký lom s maximální hloubkou 30 metrů, ponory, které zde budeme absolvovat však budou s průměrnou hloubkou okolo 10 metrů. V této hloubce je totiž lom nejzajímavější. Uvidíte zde zatopený les, kterým budete proplouvat, množství vysokých řas i spoustu ryb. Setkat se zde můžete například se štikou, kaprem, línem a dalšími rybami  

 

 

lokalita Haustein

Lom s maximální hloubkou 33 metrů je zajímavý hlavně množstvím zatopené těžební techniky (důlní vozíky, lana,…). Jedná se o poměrně tmavý lom a světlo je více než vhodné. Ponorem na tomto lomu naše víkendové potápění po Německu zakončíme.

lokalita  Prelle

Jeden z hlubších lomů s maximální hloubkou 46 metrů, potápění je však možné z důvodu bezpečnostních limitů maximálně do hloubky 40 metrů (nutná minimální kvalifikace AOWD). Ponor zde bude probíhat podle kvalifikací zúčastněných potápěčů, skupina s minimální kvalifikací AOWD se půjde kouknout na vrak osmi metrové lodi, který leží v hloubce 25 metrů. Od vraku se pak půjdeme kouknout do 40-ti metrů. POZOR, PRO TENTO PONOR JE NUTNÉ SVĚTLO!!! Druhá skupina obeplave lom v hloubce přibližně 10 metrů, kde bude moct pozorovat velké množství okounů a při troše štěstí i velkou štiku.

Více informací a přihlášky

 

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 


Výlet na Rumchalpu  v termínu: 21.-22.9.2008

 

Plánované lokality: Rumchalpa, Jesenný

 

Výlet na jeden z nejznámějších českých lomů Rumchalpu. Lom je známý hlavně velmi dobrým zarybněním. Spatřit tu můžete například sumce, štiky, kapry, líny, úhoře, karase, tolstolobiky, velká hejna červenopeřic, okouny, raky a škeble slávky. Odjezd je plánován na sobotu ráno přímo z Jesenného a večer zpět návrat do Jesenného, kde pro nás bude připravena velká grilovačka u které náš výlet pěkně vyhodnotíme a prohlídneme nafocené snímky. Přenocování je zajištěno na základně v Jesenném a v neděli zde účastníci výletu mají celý den ponory zdarma. Na Rumchalpě jsou plánovány 2 ponory. Maximální hloubka lomu je 18 metrů.

Předpokládané náklady na výlet jsou 990,- Kč. V ceně je započítáno: 2 ponory na Rumchalpě, 1x foukání lahví, služby Divemastera, ubytování v Jesenném a velké večerní grilování. Cena nezahrnuje dopravu (bude domluveno individuálně, kdo vezme auto) a pojištění.

 

Více informací

 a přihlášky

 

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 


 Víkendové potápění v Německu   v termínu: 4.- 5.10.2008

 

Plánované lokality: Luise, Prelle, Haustein

 

Celovíkendové potápění na německých lomech v okolí Drážďan. Tyto lomy jsou známy svojí dobrou viditelností, možností hloubkových ponorů (některé jsou hluboké až 70 metrů) i dobrým zarybněním a zbytky těžební techniky. Odjezd je plánován na sobotu ráno přímo z Jesenného a návrat v neděli v odpoledních hodinách. Plánovány jsou celkem 4 ponory na níže uvedených lokalitách (v případě nepříznivých viditelnostních podmínek, budou operativně vybrány jiné lomy v okolí). Ubytování je zajištěno přímo v místě na potápěčské základně (spacáky s sebou), která je velmi dobře vybavena a to nejen potápěčsky, tak ale i dalším zázemím (k dispozici lednice, kuchyňka, venkovní gril,…).

 

 

Předpokládané náklady na výlet jsou 2.200,- Kč. V ceně je započítáno: 4 ponory, foukání lahví, služby Divemastera, ubytování se snídaní a večerní grilování. Cena nezahrnuje dopravu (bude domluveno individuálně, kdo vezme auto) a pojištění.

 

lokalita  Luise

Jedná se o poměrně velký lom s maximální hloubkou 30 metrů, ponory, které zde budeme absolvovat však budou s průměrnou hloubkou okolo 10 metrů. V této hloubce je totiž lom nejzajímavější. Uvidíte zde zatopený les, kterým budete proplouvat, množství vysokých řas i spoustu ryb. Setkat se zde můžete například se štikou, kaprem, línem a dalšími rybami  

 

 

lokalita Haustein

Lom s maximální hloubkou 33 metrů je zajímavý hlavně množstvím zatopené těžební techniky (důlní vozíky, lana,…). Jedná se o poměrně tmavý lom a světlo je více než vhodné. Ponorem na tomto lomu naše víkendové potápění po Německu zakončíme.

lokalita  Prelle

Jeden z hlubších lomů s maximální hloubkou 46 metrů, potápění je však možné z důvodu bezpečnostních limitů maximálně do hloubky 40 metrů (nutná minimální kvalifikace AOWD). Ponor zde bude probíhat podle kvalifikací zúčastněných potápěčů, skupina s minimální kvalifikací AOWD se půjde kouknout na vrak osmi metrové lodi, který leží v hloubce 25 metrů. Od vraku se pak půjdeme kouknout do 40-ti metrů. POZOR, PRO TENTO PONOR JE NUTNÉ SVĚTLO!!! Druhá skupina obeplave lom v hloubce přibližně 10 metrů, kde bude moct pozorovat velké množství okounů a při troše štěstí i velkou štiku.

Více informací a přihlášky

 

Michal Černý

Tel.: 606 77 60 30

michal.cerny@upc.cz

 


 


 Expedice L'Estartit 2008

Na  první týden v září  ( 5.9. - 14.9.) opět připravujeme pro Vás potápění ve Středozemním moři u pobřeží Španělska. Doprava autobusem, ubytování v hotelu Rancho v městě L´Estartit na pobřeží Costa Brava. Výjezdy lodí za potápěním. Cena 5.500,-Kč, v ceně je doprava a ubytování. Odjezd autobusu z Prahy. Ubytování v apartmánech 4/6 a 6/8. Strava vlastní. Pro bližší informace a přihlášení volejte Zdeňkovi na mobil  602 433 451

Uzávěrka přihlášek do 20. února.


Safari Egypt na lodi ELSHARK ALAWSAT

 

V červnu 2007, dokončená, komfortní loď se třemi palubami. Její kvalita, provedení interiéru a vybavení kajut vlastními koupelnami, klimatizací, ledničkou, TV a DVD ji řadí mezi luxusní lodě Rudého moře. Pozn.: v případě výměny lodě z technických důvodů  bude přistavena loď stejné kvality.

 

Trasy (předběžně rozdělené lokalit, dle zájmu lze měnit…)

 

St. John´s
6. 3. - 13. 3. 2008 - 5 volných míst
13. 3.  – 20.3.2008 – 6  volných  míst -

 

Daedalus přes Elphistone - z Marsa Galebu a zpět

17. 4. - 24. 4. 2008 - 5 volných míst

Brother Islands

23. 4. – 30. 4. 2008 – 15 volných míst

 

Severní vraková ceta z Hurgady

29.5.-5.6.2008 –  6 volných míst

 

Letové plány od Fischera:

V Praze ve staré hale je nutné být dvě hodiny před odletem, u okénka Fischer si vyzvednout letenky, povoleno je pouze 20 kg, pokud by jste měli zájem, lze předem vyžádat nadváhu za jednorázovou cenu 1000Kč -  platí bud sami na letišti nebo lze i přiobjednat předem (povoleno je pak bud jedno další 20kg zavazadlo a nebo jedno ale jen o 30kg).

 

Prodejní ceny:

 • St.John´s - z Hamaty.                                               31 900,- Kč

 • Brothers Islands/ Elphistone - z Marsa Alamu.         32 900,- Kč    

 • Rocky Islands + Zabargad                                        32 900,- Kč

 • Daedalus / Elphistone - z Marsa Alamu.                  32 900,- Kč

 • severni vraková cesta z Hurghady                            27 500,- Kč

 • sleva pro nepotápěče                                                   2 500,- Kč

 

Ceny se mohou změnit dle výše palivových příplatků či větších kursových výkyvech

 

Technické údaje lodi ELSHARK ALAWSAT:      

                                  

· Klasifikace lodi: Loď ****+

· Kapacita: 22 pasažérů. + 2 divemasters
· Rok dokončení: červen 2007
· Délka: 31 m, Šířka: 8 m
· Motory: 2 x Man 600 HP
· Generátory: 1 x 75 KW, 1x 60 KW Silent
· Voda: nádrž 15 tun
· Palivo: nádrž 16 tun nafty.
  Navigace: GPS, radar, echosonda, kompas.
· Komunikace: Marine VHF, satelitní telefon ( možnost telefonovaní a posílaní SMS).
· Kyslík:3 láhve 50l, maska, první pomoc, oživovací přístroj SPIRETA
· Záchranné vybavení: 30 ks záchranných vest, 2 záchranné čluny každý pro 20 osob.
· Čluny: 2 zodiaky 5 m. pro 8 – 10  potápěčů s motory Yamaha 25 HP.

· Dva lodní žebříky.

 

Potápěčské vybavení:

 •  Kompresory: 2 x coltri sub

 •  Nitrox:  instalován, na lodi standardně 3 x 50 l O2 (při větší  spotřebě dopředu přiobjednat).

 •  Lahve: 25 ks hliníkových 12 L DIN,  4 ks 15 litrů ocelových.

 •  Lahve 3 x dvojče 12 l hliník s manifoldem, 3 ks S 80 „stejdže“ – O2 čisté.

 •  Na při objednání možné helium.

 •  Na vyzkoušení – křídlo DTD 20l. s dvojčetem.

 •  Po objednání předem, možnost zapůjčení na lodi za poplatek potápěčské vybavení ( počítač,   automatika, jacket).

 •  Na lodi, kompletní potápěčská výstroj pro případ nouze.

 

Kajuty:

 • 12 prostorných dvoulůžkových kajut  s vlastním příslušenstvím (sprchy/WC), minibarem, klimatizací s ovládáním v každé kabině a prostorem na osobní věci a TV + DVD - 8 kajut v podpalubí, 4 kajuty na druhé palubě - tzn. Centrální klimatizace s vývody v každé kajutě individuálně ovládané.

 • další sprchy/WC na  palubě a  venkovní sprchy na potápěčském platu. K dispozici spodní prostěradlo, povlečený polštář, prostěradlo na přikrytí a teplá přikrývka, ručník.

 • Pro milovníky spaní pod širým nebem doporučujeme spací pytel a čepici.


Salon:

 • prostorný, klimatizace, automat na horkou a studenou pitnou, TV, DVD - rozvody hudby po všech patrech, doporučujeme si vzít případně filmy.


Posádka 8 osob:

 • kapitán, strojník, kuchař, obsluha salonu a 3 námořníci.

 • Česky mluvící průvodce-instruktor.

 

Cena zahrnuje:

 •  Týdenní pobyt na lodi pro potápěče - (6 nocí a 6 potápěcích dnů, první den vyvažovací ponor v přístavu)

 • Letenka s letištními taxami a palivovým příplatkem

 • Sleva pro nepotápěče 2500,-Kč

 • Plnou penzi, moučník a ovoce  a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)

 • Neomezené potápění (foukání vzduch) – na ostrovech max. tři ponory za den z důvodu zákazu nočního potápění (pouze do 17 hodin)

 • Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l a 15l DIN,  3x 12l s manifoldem, 3x stage 12l (S80 s popruhy)

 • Český průvodce

 • Transfer Hurghada-Hamata-Hurghada velkým klimatizovaným autobusem 380 km,cca 5 hodin cesty  a zpět u lokalit Rocky Island a Zabargad a St. Johns a u lokality Daedalus a Brother se vyjíždí z Marsa Galebu vzdáleného cca 190 km od Hurghady

 • Poslední noc v hotelu Les Rois *** nebo La Perla *** nebo Souvenirs ***….s večeří  a snídaní v Hurghádě (podle odletu), asi 3 min.od centra místní dopravou

  

Cena nezahrnuje:

 • Vízum 15-18 USD – platí se na letišti při příletu

 • Pojištění

 • Nitrox za příplatek v USD - nutno předem objednat, jeli potřeba větší množství – cena 6 USD za 12l lahev do 32% EANX nad 33% - 36% EANX 7 USD, u 15l lahví o 1USD více dle procent směsi.

 • Bakšíšné 20 Euro na St. Johns a severni cesta, a na Brother nebo Daedalus nebo Rocky Island a Zabargad 25 Euro

 • Případné dodělání zvyšovacích kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX - Nitrox basic a EANX - Nitrox Adwanced za výhodné ceny

 • Možnost využití satelitního telefonu – odchozí hovory 3 USD za minuty, sms 1 USD, nefunguje do sítě Oscar

 • Vstup do národního parku:  90 Euro u Daedalusu, u Rocky Islandu a Zabargadu a vstup do národního parku Brothers Islands 65 Euro

NEZAPOMENOUT:

 • 1 x kopii pasu (na A4) pro nezbytná povolení k vyplutí lodi

 • kopii potápěčské licence

 • kopie potápěčského pojištění – doporučujeme DAN

 • pokud se chystáte na noční ponory – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku)

 • dekobojku

 

Pro informace či přihlášení volejte:    Zdenu na mobil 724 041 322 nebo Slávka na mobil 602 180 020 nebo pište na e-mail:  zitek.truhlarstvi@tfnet.cz  

www.lomjesenny.cz